ÉREZD JÓL MAGAD, KELLEMES KIKAPCSOLÓDÁST KÍVÁNOK! TÉRJ VISSZA MÁSKOR IS!

Döntő tények

Hasi zsír csökkentése

Vízben oldódó rostok fogyasztása: A gyümölcsök, zöldségek, hüvelyesek, árpa és zab fogyasztásával növelheted a vízben oldódó rostok bevitelét. Ezek a rostok segítenek a teltségérzet kialakításában és a bélrendszer egészséges működésében. A teltségérzetnek köszönhetően pedig sokkal kevesebbet fogsz fogyasztani, így pedig a hasad is laposabb lesz idővel.

 Alkohol mérséklése: Az alkoholfogyasztás csökkentése vagy teljes elhagyása is segíthet a hasi zsír csökkentésében, illetve az egészséges életmód elérésében.

 Magas fehérjetartalmú étrend: A fehérje segít az izomtömeg megőrzésében, serkenti az anyagcserét és csökkenti az éhségérzetet. Fogyassz rendszeresen húst, halat, tojást, babot és lencsét, ezek nemcsak az egészségedre lesznek jótékony hatással, de a hasi zsírral is képesek felvenni a harcot.

 Stressz csökkentése: A stressz hatására a szervezet kortizolt termel, ami elősegíti a zsigeri zsír felhalmozódását. Próbálj meg relaxációs technikákat alkalmazni, vagy végezz rendszeresen olyan tevékenységeket, amely kikapcsol, ellazít. El sem hinnéd, mennyit fog számítani, ha kevesebbet stresszelsz.

 Cukorfogyasztás csökkentése: A hozzáadott cukor fogyasztása összefüggésbe hozható a zsigeri zsír növekedésével és számos más egészségügyi problémával. Így az ilyen jellegű élelmiszerek elhagyása elengedhetetlen ahhoz, hogy le tudj adni a hasi zsírból.

 Rendszeres testmozgás: Nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy mennyire nagyon fontos a rendszeres testmozgás, különösen a kardioedzések és az erőnléti edzések. Ezek egyaránt segítenek a zsírégetésben és az izomtömeg növelésében. Meglásd, ha hetente legalább háromszor elmész edzeni, csak úgy olvadni fognak rólad a zsírpárnák.

Élősködő paraziták a bélrendszerben

A beleinkben elképzelt élősködők nem éppen étvágygerjesztők. Ennek ellenére minden második ember akarata ellenére menedéket nyújt ezeknek a bajkeverőknek. Az élő organizmusok – köztük egysejtűek és bélférgek – előszeretettel fészkelik be magukat az emberi emésztőrendszerbe, és terhelik immunrendszerünket. Annál fontosabb tudnunk, hogyan tarthatjuk távol a parazitákat a szervezetünktől. Míg a harmadik világ országaiban a probléma elsősorban a szennyezett vízben keresendő, addig a nyugati világban az emberek gyakran a nyers kolbász, a nem megfelelően hőkezelt húsok és kagylófélék fogyasztásával vonzzák magukhoz a parazitákat.

Tünetek – az immunrendszer harcol a paraziták ellen

Ha az élősködők már befészkelték magukat a belekbe, meglehetősen gyorsan el tudnak szaporodni. Az immunrendszer védekezik a betolakodók ellen, a paraziták nagy mennyiségével szemben azonban többnyire alulmarad. Ez tipikus emésztési panaszokban nyilvánul meg, pl. hasmenés, puffadás és teltségérzet. De az influenzaszerű tünetek, hányinger, krónikus fáradtság, kiütés, ízületi fájdalmak és krónikus orrmelléküreg-gyulladás is jelezhet parazitatámadást. Ahhoz, hogy az élősködőktől megszabaduljunk, szó szerint ki kell őket éheztetni, és ezt leginkább természetes módon.

Cukor – vonjuk meg a bélparazitáktól a táptalajt

Ahogy a gombák, úgy a paraziták is szeretik a cukrot. Megsemmisítésükhöz tehát meg kell vonni tőlük a táptalajt. A hatékony parazita elleni védekezés elkerülhetetlen része ezért a szénhidrátban szegény diéta. Mind az édesítőszereket (cukor, méz stb.), mind az összes gabonát, amely az emésztés során cukrokra bomlik, átmenetileg kerülni kell. Egy ilyen böjtkúrában az élősködők szó szerint éhen halnak. A siker különösen a férgeknél szembetűnő.

Természetes módszerek bélparaziták ellen

A bélparazitáknak semmi esélyük megtelepedni a szervezetben, ha a bélrendszer egészséges, és elegendő hasznos bélbaktérium népesíti be. Ezért nagyon fontos a béltisztítás és az egészséges bélflóra felépítése. Szedhetünk még grapefruitmag-kivonatot vagy ezüstkolloidot is, mivel mindkettő természetes antibiotikumként ismert, a bélflórában viszont nem tesznek kárt.

Sok természetgyógyász javasol egy kalóriaszegény, 3-21 napos diétát túlnyomórészt fermentált élelmiszerekkel, mint a savanyú káposzta, a kombucha és az almaecet. A fermentáció során keletkezett tejsavbaktériumok hasonlóan hatékonyan pusztítják el a parazitákat, mint a probiotikus étrend-kiegészítők. Pozitív mellékhatásként a hasznos baktériumok nemcsak elűzik az élősködőket, hanem elősegítik a bélflóra helyreállítását is.

A természet a paraziták elleni harcban további csodálatos segédeszközöket ad a kezünkbe. Egészítsük ki diétánkat például kókuszolajjal, amely erősíti az immunrendszert. A közvetlen támadásra a nyers fokhagyma és a hagyma is alkalmas. Naponta 6 teáskanál kókuszolaj, 1 fokhagymagerezd és 1 hagyma mellett a parazitáknak semmi esélyük.

Az oregánó illóolaja is megfutamíthatja a parazitákat. Adjunk 2-3 cseppet egy pohár vízbe, tegyünk hozzá frissen facsart citromlevet, és ezt a keveréket igyuk naponta háromszor. Hasonlóan erős hatás érhető el szegfűszegolajjal. További parazita elleni szerek: gyömbér, olajfalevél-kivonat, tárnicsgyökér, borókabogyó, papayalevél, feketedió. Segítsük kúránkat e növények igen hatékony tinktúráival. (gyogyszernelkul.com. belparazitak)

süti beállítások módosítása